CENTRUM SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Intersujące informacje

Metoda ChromaGenowa a problemy z rozróżnianiem kolorów
oraz trudności w nauczaniu.

Terapia ChromaGenowa została wprowadzona przez optyka - aptekarza, Davida Harrisa, który podjął swoje oryginalne R & D (badania?*) w Corneal Laser Centre, w Clatterbridge.
Od tego czasu, produkt został zakupiony i zarejestrowany przez klinikę Ultralase w Chester.
Ostatnio nowym właścicielem oraz dystrybutorem produktów ChromaGen stała się firma Cantor & Nissel. Początkowo, soczewki kontaktowe ChromaGen pomagały pacjentom mającym problemy z rozróżnianiem kolorów. Ostatniego roku, David Harris opublikował raport swoich badań dotyczących wykorzystywania soczewek kontaktowych ChromaGen w leczeniu dysleksji. Zasugerował również, aby soczewki kontaktowe ChromaGen wykorzystywano w zmniejszaniu częstotliwości występowania migren, jak ich natężenia.

Mimo, że początkowo filtry ChromaGen produkowano w formie soczewek kontaktowych jedynie w celach zwiększenia sprzedaży produktów ChromaGen, dziś stało się to normą, przede wszystkim w wypadku filtrów wykorzystywanych w leczeniu specyficznych trudności w nauczaniu. Filtry występują w postaci soczewek m.in. ponieważ są używane przeważnie przez młodych ludzi w czasie czytania lub uczenia się.

Filtry ChromaGenowe występują w 9 kolorach, o 3 poziomach intensywności barwy. Do wyboru soczewek ChromaGen wykorzystuje się materiał o nazwie Benz55; średnio, parametry / wymiary soczewek wynoszą 8,60 x 14,50mm, przy barwionym środku wynoszącym 7mm. Optycy zainteresowani dopasowywaniem filtrów powinni przejść krótkie szkolenie, by zapoznać się z techniką oraz subtelnościami niezbędnymi do przeprowadzenia tego trudnego zabiegu, trwającego co najmniej godzinę.

W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.